Юрконсультация.com.ua
Cудова практика України - судові рішення.

Profit Money - организуйте учет собственных финансов легко!

Адміністративний позов. Зразок адміністративного позову

Адміністративний позов. Адміністративні правовідносини (спори)

Позов як універсальний процесуальний засіб захисту порушеного або оспорюваного права, який настільки виправдав себе, що одержав визнання людства й протягом цілих тисячоліть використається як універсальний процесуальний засіб захисту права.
Сутність захисту публічних прав полягає в тому, щоб не тільки були визнані незаконні дії або рішення, але й було відновлене право користуватися певними соціальними благами і органи управління забезпечили здійснення цього права (наприклад, здійснення права на освіту, права на одержання пенсії і т.п. ).

Таким чином, в одних випадках досить лише скасування незаконного акту, в інших же, ще потрібне відновлення публічних прав.

Виходячи із цього, у теорії була запропонована форма публічного - адміністративного позову.
Адміністративний позов, на відміну від цивільного, являє собою вимогу про захист суб'єктивних прав і інтересів суб'єктів вертикальних (публічно-правових) відносин.
Ціль адміністративного позову - захист публічних прав, "а не порядку як такого".
Більш точно адміністративний позов варто визначати як вимогу про захист суб'єктивних публічних прав або публічно-правових інтересів.

Відмежування адміністративного позову від цивільного здійснюється залежно від предмета позову. Предметом адміністративного позову є вимога про захист публічних прав. Виходячи із цієї вимоги, визначаються процесуальні особливості розгляду й вирішення адміністративних позовів (суб'єктивний склад, особливості доказування, специфіка судового рішення). Залежно від характеру цієї ж вимоги визначається спосіб (способи) захисту порушених або осопорюваних публічних прав

Адміністративні спори мають і свою специфіку. Тут позивачу доводиться "боротися" уже з державою в особі її численних органів. Це спричиняє підвищену скрупульозність у підготовці до даних справ. Нерідкі випадки, коли юристам доводиться чути від суддів "ну що ви хочете, це ж держава".

Щоб не стати жертвою такого підходу деяких представників суддівського корпусу, необхідно максимально точно дотримуватися процесуального закону. Адже найчастіше можливість прийняти сторону державного органу дають суддям, насамперед , самі позивачі, "ідучи на зустріч", наприклад, ДАІ або суду.

Крім того, специфіка такого роду судових справ обумовлена адміністративною реформою, що торкнулася й сфери адміністративно-процесуальної. Не дуже давно був прийнятий кодекс адміністративного судочинства, що має ряд новаторських положень і практичне застосування якого супроводжується рядом помилок як суддів, так і юристів.

У рамках даної категорії справ оспорюються нормативно-правові акти, ненормативно-правові акти, рішення, а також дії/бездіяльність державних органів, органів місцевого самоврядування, інших органів, посадових осіб, які діють не відповідно до Закону і принципів права, і своїми діями порушують, права та інтереси інших учасників адміністративних правовідносин.

 • Бездіяльність посадової особи   ( 3 Материалы )

  Бездіяльність посадової особи стала достатньо частим явищем в нашому сьогоденні. Далеко не завжди можна заставити працювати і приймати необхідні рішення чиновника шляхом письмових звернень і особистих візитів.

  Виходом з подібної ситуації може стати звернення в суд. При цьому позовну заяву можна скласти самостійно, детально описавши в ній всі обставини справи і суть звернення.

  Також варто додати всі копії листів та інших документів, які направлялися для розгляду посадовим особам.

 • Неправомірне рішення суб’єкта владних повноважень   ( 3 Материалы )

  Звертаючись за допомогою в кабінети чиновників, ми, нажаль, не можемо бути застраховані від протиправних рішень суб’єкта владних повноважень.

  Іноді трапляється так, що єдиною надією знайти справедливість залишається суд. Для оскарження неправомірного рішення чиновника необхідно підготувати позовну заяву, в якій викласти всі суттєві обставини справи і предмет скарги.

  Зважте всі деталі і відстоюйте свої права.

 • Неправомірні дії посадової особи   ( 1 Материал )

  Неправомірні дії посадових осіб часто не просто впливають на вирішення якихось незначних локальних питань, але і диктують долі людей. Дуже важливо, щоб чиновник у своїх діях керувався моральними принципами і законами нашої країни.

  Важливо знати, що змусити посадову особу діяти згідно закону можна через суд. Якщо Вас незаконно притягнули до адміністративної відповідальності чи вчинили інші неправомірні дії, є можливість визнати їх незаконними в установленому порядку.

 • Інше   ( 1 Материал )

  Нерідко трапляється так, що виборець приходить на свою дільницю для голосування і не знаходить свого прізвища в списку. В такому разі включення прізвища відбувається через суд.

  Як правило, рішення ви зможете отримати на протязі декількох годин після подання позовної заяви про включення до списку виборців за місцем проживання.

Зразки позовних заяв

Оскарження рішень, ухвал

Процесуальні документи

Фінанси


Учет Личных Финансов

Продвинутая Система Учета Личных Финансов и Ведения Домашней Бухгалтерии Онлайн.

Бесплатная Регистрация!!!