Юрконсультация.com.ua
Cудова практика України - судові рішення.

Profit Money - организуйте учет собственных финансов легко!

Батьківські права. Позбавлення батьківських прав. Поновлення батьківських прав. Зразки позовних заяв

Позбавлення батьківських прав - це санкція, застосовувана в тих випадках, коли здоров'я, фізичний, психічний, духовний і моральний розвиток дитини піддається небезпеці внаслідок застосування батьками неправомірних способів здійснення батьківських прав, неналежного їхнього поводження або злісного ухилення від виконання батьківських обов'язків.

Позбавлення батьківських прав - міра крайня. Насамперед, неблагополучній родині намагаються допомогти, але коли інтереси дитини під загрозою і довірити її подальше виховання батькам ніяк не можна, приймається рішення про позбавлення батьків батьківських прав.

Мати,  батько  можуть  бути  позбавлені судом батьківських прав, якщо вона, він:
     1) не забрали  дитину з пологового будинку або з іншого закладу охорони здоров'я без поважної причини і протягом шести місяців не виявляли щодо неї батьківського піклування;
     2) ухиляються від виконання своїх обов'язків по вихованню дитини;
     3) жорстоко поводяться з дитиною;
     4) є хронічними алкоголіками або наркоманами;
     5) вдаються до будь-яких видів експлуатації дитини, примушують її до жебракування та бродяжництва;
     6) засуджені за вчинення умисного злочину щодо дитини.

Позбавлення батьківських прав торкається найважливіших прав дітей і батьків, тому позбавлення батьківських прав можливо тільки в судовому порядку. Такі справи розглядаються судом у порядку позовного провадження, установленому нормами ЦПК України.

З позовом у суд про позбавлення батьківських прав вправі звернутися один з батьків, опікун (піклувальник) дитини, органи опіки і піклування, адміністрація установи, у якому дитина перебуває на утриманні і вихованні (будинку дитини, дитячого будинку і т.п.), інші органи і установи, на які покладені обов'язки по охороні прав неповнолітніх, а також прокурор.

Родичі дитини, сусіди, педагоги шкіл, дитячих дошкільних установ і інших громадян, що є свідками неналежного поводження батьків, вправі звернутися із заявою про це в органи опіки та піклування або до прокурора, від яких залежить передача справи в суд.

Справи про позбавлення батьківських прав завжди дуже складні. До прийняття судом рішення необхідно ретельно досліджувати всі обставини життя дитини. Для цього потрібні спеціальні знання й досвід роботи з дітьми. Тому до участі у вирішенні подібних справ залучаються органи опіки та піклування. Ці органи (навіть у тих випадках, коли вони самі є ініціаторами порушення справи) проводять відповідні обстеження, дають свій висновок, і їхній представник обов'язково бере участь у розгляді справи. Суд не зв'язаний висновком органу опіки та піклування (позбавляти або не позбавляти батьків батьківських прав), але якщо він з ним не погоджується, то зобов'язаний мотивувати, чому дійшов  іншого висновку.

Зразки позовних заяв про позбавлення батьківських прав; поновлення батьківських прав:

   Количество строк:  
Заголовок материала
1 Позовна заява про позбавлення батьківських прав
2 Зразок. Позовна заява про позбавлення батьківських прав
3 Позовна заява про поновлення батьківських прав
4 Позовна заява про позбавлення батьківських прав
5 Позовна заява про позбавлення батьківських прав та стягнення аліментів
6 Позовна заява про позбавлення батьківських прав
 

Зразки позовних заяв

Оскарження рішень, ухвал

Процесуальні документи

Фінанси


Учет Личных Финансов

Продвинутая Система Учета Личных Финансов и Ведения Домашней Бухгалтерии Онлайн.

Бесплатная Регистрация!!!