Юрконсультация.com.ua
Cудова практика України - судові рішення.

Profit Money - организуйте учет собственных финансов легко!

Позовна заява про стягнення аліментів на утримання дружини

 

 

До ________ районного суду м.___________ адреса:_______________________

Позивач: Особа_1, проживаю за адресою:__________________, тел.:_________________

Відповідач: Особа_2, проживає за адресою:_____________, тел:__________________

Позовна заява

про стягнення аліментів на утримання дружини

23 лютого 2006 року я уклала шлюб із відповідачем Особою_2.

Від вказаного шлюбу маю доньку – Особу_3, «__»_______ року народження, яка проживає разом зі мною.

Ми з відповідачем разом не проживаємо і розлучаємося. Особа_2 добровільно не надає мені матеріальної допомоги на утримання моєї і його дитини.

Вважаю, що відповідач має можливість сплачувати аліменти на мене, як дружину, у якої проживає дитина, так як знаходиться у працездатному віці та може працювати. Я не можу працювати, так як доглядаю дитину. Джерел доходу, крім соціальних виплат, по догляду за дитиною, я не маю.

Згідно з вимогами ч. 2 ст. 84 СК України, дружина, з якою проживає дитина, має право на утримання від чоловіка - батька дитини, до досягнення дитиною трьох років. Відповідно до вимог ч. 2 ст. 77 СК України, за рішенням суду аліменти присуджуються одному з подружжя, як правило, у грошовій формі. Згідно з вимогами ч. 1 ст. 79 СК України, аліменти на одного з подружжя присуджуються за рішенням суду від дня подання позовної заяви. Відповідно до норм ч.ч. 1, 2 ст. 80 СК України, аліменти присуджуються одному з подружжя у частці від заробітку (доходу) другого подружжя з урахуванням обставин, що мають істотне значення.

З наведених норм чинного законодавства України та фактичних обстави випливає наступне. Я та Особа_2 перебуваємо у зареєстрованому шлюбі, від якого маємо малолітню дитину. На даний час мешкаємо окремо. Дитина проживає зі мною, яка не має можливості працювати внаслідок догляду за цією малолітньою дитиною. Відповідач добровільно коштів на утримання дружини не надає. Він знаходиться у працездатному віці, а тому має можливість працювати та утримувати дружину до досягнення дитиною трьох років, і з цих підстав вважаю, що позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 77, 79, 80, 84 СК України, ст.ст. 3, 88,118, 119 ЦПК України, -

ПРОШУ:

Стягувати щомісячно з Особи_2, «__»________ року народження, уродженого у м._________, на мою користь, «__»_______ року народження, уродженої у м.______, аліменти на моє утримання, як дружини, у розмірі 1/4 частини від усіх видів його заробітку, починаючи стягнення з 20 травня 2009 року, до досягнення дитиною - Особою_3, «__»_________ року народження, трьох років.

Стягнути з Особи_2 судовий збір у сумі __ гривні та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи у сумі ___ гривень на користь Держави.

Рішення суду у частині стягнення аліментів за один місяць допустити до негайного виконання.

Додаток:

Копія свідоцтва про одруження;

Копія свідоцтва про народження Особи_3;

Довідка із _________ районного управління соціального захисту населення про розмір отримуваної допомоги по догляду за дитиною до трьох років

Дата                 Підпис

Зразки позовних заяв

Оскарження рішень, ухвал

Процесуальні документи

Фінанси


Учет Личных Финансов

Продвинутая Система Учета Личных Финансов и Ведения Домашней Бухгалтерии Онлайн.

Бесплатная Регистрация!!!