Юрконсультация.com.ua
Cудова практика України - судові рішення.

Profit Money - организуйте учет собственных финансов легко!

Позовна заява про відшкодування матеріальної шкоди, заподіяної підприємству працівником (в порядку регресу)

  

До ________ районного суду м.___________

адреса:_____________________

Позивач: ТОВ «НАЗВА», юридична адреса:________________, тел.:______________

Відповідач: Особа_1, проживає за адресою:__________________, тел.:_________________

Ціна позову: 13000 грн.

Позовна заява

про відшкодування матеріальної шкоди, заподіяної підприємству працівником

Відповідачу – Особі_1, який перебував з ТОВ „Назва" у трудових відносинах, згідно наказів № 265 к від 23 жовтня 2003 року працював експедітором по перевезенню вантажу ТОВ „НАЗВА" та наказом № 278 від 24 вересня 2005 року був переведений на посаду торгового агента відділу продаж „Пиво" оптової бази м. _________ ТОВ „НАЗВА", для виконання службових обов'язків позивачем був ввірений службовий транспортний засіб ЗA3-110267 державний номерний знак ________, який належить ТОВ «НАЗВА» на підставі права власності.

08 липня 2005 року о 19 годин 10 хвилин у зв’язку з порушенням водієм ОСОБОЮ_1 правил дорожнього руху України скоїлась дорожньо-транспортна пригода, в результаті якої від тяжких тілесних ушкоджень загинув потерпілий, учасник дорожнього руху ОСОБА_2. Даним вироком ОСОБА_1 був визнаний винним у скоєнні злочину, передбаченого ст. 286 ч.1 КК України та притягнутий до покарання у вигляді трьох років позбавлення волі з позбавленням права керування транспортним засобом на один рік. На підставі ст.ст. 75, 76 КК України, відповідач по даній справі, звільнений від основного покарання з випробувальним строком на два роки. Рішенням того ж суду від 14.12.2006 року за позовом ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, з ТОВ „НАЗВА" стягнута моральна шкода, пов'язана з загибеллю потерпілого, в загальній сумі 13 000 грн., яку позивач виплатив в повному обсязі. Оскільки вказана шкода була заподіяна неправомірними діями ОСОБА_1., за що він притягнутий до кримінальної відповідальності, а робітник несе відповідальність за свої дії перед підприємством, право регресної вимоги до останнього виникає з часу виплати підприємством сум третім особам, вважаємо за необхідне стягнути із ОСОБИ_1. на користь ТОВ „НАЗВА" у порядку регресу 13000 грн.

Згідно п.3.ч.1. ст. 134 КЗпП України, відповідно до законодавства працівники несуть матеріальну відповідальність у повному розмірі шкоди, заподіяної з їх вини підприємству, установі, організації, коли шкоди завдано діями працівника, які мають ознаки діянь, переслідуваних у кримінальному порядку.

На підставі ст. 233 КЗпП України, для звернення власника або уповноваженого ним органу до суду в питаннях стягнення з працівника матеріальної шкоди, заподіяної, підприємству, установі, організації, встановлюється строк в один рік з дня виявлення заподіяної працівником шкоди.

У відповідності п. 20 Постанови Пленуму Верховного Суду України „Про судову практику в справах про відшкодування шкоди, заподіяної підприємствам, установам, організаціям їх працівниками" від 29 грудня 1992 року № 14, право регресної вимоги до працівника виникає з часу виплати підприємством, організацією, установою сум третій особі і з цього ж часу обчислюється строк на пред’явлення регресного позову.

На підставі вищезазначеного та керуючись ст.ст. 134, 233 КЗпП України, Постанови Пленуму Верховного Суду України „Про судову практику в справах про відшкодування шкоди, заподіяної підприємствам, установам, організаціям їх працівниками" від 29 грудня 1992 року № 14, ст.ст. 3, 118, 119 ЦПК України, -

ПРОШУ:

Стягнути з ОСОБА_1 на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «НАЗВА» з перерахування на р/р 00000000000000 в ДФ ВАТ «НазваБанк» м. __________, МФО 000000, ОКПО 00000000 матеріальну шкоду в розмірі 13000 грн. ( тринадцять тисяч грн., 00 коп.).

Додатки:

Дата               Підпис

Зразки позовних заяв

Оскарження рішень, ухвал

Процесуальні документи

Фінанси


Учет Личных Финансов

Продвинутая Система Учета Личных Финансов и Ведения Домашней Бухгалтерии Онлайн.

Бесплатная Регистрация!!!