Як вибрати бухалтера

Помилки при виборі бухгалтера коштують бізнесу дуже дорого. При цьому невеликі компанії часто не можуть дозволити тримати співробітника у штаті, тому беруть консультацію бухгалтера онлайн тут https://faktoria.kiev.ua/uk/konsultatsiya-buhgaltera/. Сьогодні ми зібрали для вас моменти, на які потрібно звертати увагу при виборі бухгалтера.

Активна життєва позиція

Бухгалтер може бути пасивним. Це людина, яка постійно уточнює щось, просить додаткові документи. Тому що, якщо бухгалтер вас не турбує, швидше за все, його баланси розходяться з первинною документацією. І за податкової перевірки можуть виникнути проблеми.

Диявол у деталях

Хороший бухгалтер, з досвіду агентства КАУС, – це ще й дуже педантична людина. Він повинен зберігати в основі всі реквізити: договори, рахунки, накладні та акти.
Щоб при питанні про ту чи іншу цифру, вміти знайти обґрунтовану відповідь.

Довіряй але перевіряй

І професійний бухгалтер дотримується цього принципу. Він нічого не сприймає на віру. Якщо ви дасте такому фахівцеві договір з невірною цифрою в розрахунковому рахунку, він, напевно, знайде і виправить помилку.

Вивчайте історію

Дуже багато залежить від того, де раніше працював бухгалтер і чим займався у компанії. Найпростіший рівень – це сфера послуг. Середній – торгівля. До найскладнішого можна віднести виробництво. Людина, яка працювала з легкими темами, швидше за все, не впорається зі складними завданнями. А навпаки – легко.

Книга скарг

Бухгалтер скаржиться на податкову? Значить щось не так. Надійний бухгалтер вміє ефективно спілкуватися із податковою. Ця навичка потрібна йому щодня і тим більше у разі перевірки.

Професія стара – пропозиції нові

Професіонал у своїй галузі не лише знає закони, здає звітність, а й пропонує способи щодо легальної оптимізації оподаткування.

Немає місця демпінгу

Надійний фахівець із гідним досвідом не може коштувати на ринку праці дешево. І варто насторожитись, якщо бухгалтер погоджується на вкрай низьку зарплату.

Ставте незручні питання

Ні, не про особисте. Запитайте у бухгалтера, наприклад, чи стикався він із поверненням переплати податків. Якщо так, то як добивався повернення.

Не ведіться, якщо бухгалтер готовий на все

Коли одна людина і проведення робить, і касовий облік веде, і аудиторську перевірку провести може, це здається зручним. Більше функцій – менше витрат. Але насправді добрим фахівцем у всьому бути просто неможливо. Зважайте на це при виборі бухгалтера.

Запитуйте про перевірку контрагентів

Сьогодні перевірка контрагентів – правило гарного тону у бізнес-середовищі. І справа не лише в мінімізації об’єктивних ризиків. Податкова моніторить угоди, підозрює всіх довкола у взаємозалежності та інших порушеннях. Якщо бухгалтер не знає нічого про перевірку контрагентів, краще пошукати іншого фахівця.

Обговоріть формат співпраці

Не кожен фахівець готовий працювати лише віддалено або лише в офісі. Такі моменти раціонально з’ясовувати до укладання трудового договору.

Ставте питання щодо податкової оптимізації

Завдання – з’ясувати, чи бухгалтер знає білі способи зниження податкового навантаження.

Запитуйте про помилки

Що робитиме бухгалтер, якщо у звіті виявиться помилка? А якщо помилку знайде не він сам, а податковий інспектор?

Говоріть про гроші

Не посоромтеся запитати бухгалтера про бажаний (очікуваний) рівень доходу. І не сподівайтеся на те, що профі високого класу погодиться на середньогалузевий оклад.