Від адвоката у кримінальних справах у ДТП залежить головне – яке покарання зазнає винуватець. Так, якщо людина стала фігурантом справи про аварію зі смертельним наслідком або з серйозною заподіяною шкодою, на перший план виходить її захисник. Його завдання виправдати підзахисного або добитися максимально м’якого покарання. І в жодному разі не дати на нього “повісити” все, що надумає прокурор. Про те, як правильно вибрати адвоката у кримінальних справах – читайте у нашому матеріалі.
Критерії пошуку адвоката у кримінальних справах при ДТП
- Спеціалізація. Хороший адвокат, як правило, є вузькопрофільним фахівцем. У юриспруденції неможливо розумітися добре у всьому і одночасно. Тому вам варто звернутися до так званого автоадвоката – це людина, яка працює чисто в автомобільній тематиці, в тому числі береться за кримінальні справи при ДТП.
- Репутація. Перед тим, як звертатися до тієї чи іншої адвокатської фірми, бажано ознайомитися з відгуками клієнтів, дізнатися про відсоток виграних справ і взагалі якнайбільше дізнатися інформації. У пристойної адвокатської компанії все прозоро та у вільному доступі.
- Підхід до справ. Хороший адвокат завжди вислухає клієнта, ознайомиться зі справою та підготує індивідуальний, не шаблонний підхід до процесу. Це дуже важливо, адже практично кожна справа має свої нюанси та особливості. Але водночас жоден хороший автоадвокат не обіцятиме гарантованого успіху.
- Сайт. Веб-ресурс адвоката або компанії повинен містити експертну інформацію, статті, а також все, що може зацікавити потенційного клієнта – відгуки, опис послуг, ціни, контакти, кейси та можливість онлайн-консультації.
Як підготуватись до співпраці з адвокатом у кримінальних справах при ДТП
Навіть якщо ви далекі від юриспруденції, на першій консультації з автоадвокатом ви можете скласти своє враження про нього, поставивши правильні питання:
- Як довго він займається адвокатською діяльністю?
- Який відсоток виграних справ?
- Чи є досвід роботи зі схожими справами?
- Скільки коштуватимуть його послуги?
- Які можуть бути додаткові витрати?
- Чи буде звітність про виконану роботу?
- Як довго триватиме судовий розгляд?
Не обов’язково ставити всі питання, головне – щоб адвокат мав чітке уявлення та бачення ситуації, які перспективи він бачить. При цьому фахівець має вміти вислухати клієнта.
До якого адвоката не варто звертатися
А тепер про “червоні прапорці”. Про перший з них ми вже згадували – якщо адвокат гарантує перемогу, то до цього треба поставитись із підозрою. Другий момент – адвокат не може бути фахівцем у всьому. Якщо він переконує вас у протилежному, то, мабуть, не варто розпочинати з ним співпрацю.
Більш рідкісний випадок, але все ж таки зустрічається на практиці – пропозиція вирішити питання “по особистих каналах”. Що не завжди законно, і до такого “вирішувача питань” не варто звертатися. Тим більше, не факт, що подібним шляхом справа закінчиться на вашу користь.
Зверніть увагу, як адвокат говорить про колег. Дотримуючись професійної етики, він не повинен висловлюватися про них зневажливо, рекламуючи себе. Також підозрілими є введення клієнта в суть існуючих та минулих розглядів.
Уточніть дату, коли видано адвокатське свідоцтво. Якщо воно видано “вчора”, то вам варто пошукати іншого фахівця, адже ви не хочете, щоб на вашій справі вчилися.
І не менш важливий аспект – особиста комунікація. Якщо адвокат перебиває клієнта, не вміє вислухати, варто утриматися від співпраці з ним.
Висновок
Кримінальні справи при ДТП – це робота для вузькопрофільного адвоката. Вдале завершення судового розгляду залежить від досвіду автоадвокату та індивідуального підходу. Перед тим, як платити гроші, необхідно зібрати якнайбільше інформації про те, до кого ви хочете звернутися. Як правило, хорошому адвокату у кримінальних справах нема чого приховувати, інформація про нього має бути у відкритому доступі.