Кредит криптовалют стає корисною послугою в той момент, коли власних коштів не вистачає для торгів або інвестування на біржі. Якщо ви можете надати заставну суму, то вам задовольнять позику. Для цього не потрібно надсилати документи, довідки з роботи чи кредитну історію.
Працюючи з крипто-валютами, ринок може застерігати лише від однієї головної загрози – шахраїв. Тому рекомендується вибирати для роботи виключно перевірені та надійні криптобіржі, які заслужили на довіру користувачів. До таких належить і WhiteBIT – одна з найбільших у Європі криптовалютних бірж, де забезпечені умови для роботи на гідному рівні.
Що таке криптокредит та в чому його секрет?
Під криптокредитуванням розуміють процес тимчасової передачі криптовалюти у власність іншому користувачеві, внаслідок чого він зобов’язується виплачувати відсотки. Оформити таку послугу можна на спеціальних сервісах, якими можуть бути централізовані або децентралізовані майданчики.
Сьогодні вже неможливо знати про всю криптовалюту: список нових проєктів поповнюється практично щодня. Тому на криптокредитних ресурсах ви зможете ознайомитись із тими активами, з якими вони працюють. Одним із плюсів криптокредиту є те, що нікому не важливий ваш кредитний рейтинг. Криптовалюту в кредит зможуть взяти навіть ті користувачі, які не мають кредитної історії чи банківського рахунку. З проблемами оформлення позики у банках також стикаються самозайняті працівники. Але всі ці нюанси стираються, якщо звертатись до криптокредитування.
Крипто-займ доступний за умови надання застави також у цифрових монетах. Принцип роботи такого інструменту схожий на банківські кредити, тільки тут відсутні бюрократичні моменти. Вибравши саму криптокредитну платформу, вам залишається лише вивчити список доступних для позики криптовалют. Ви можете позичити як Біткоїн, так і менш відомі монети.
Важливі параметри криптовалютного кредиту
Щоб уникнути збитків, рекомендується відстежувати та оцінювати два важливі показники:
- LTV – співвідношення крипто-кредиту до заставної суми. Такий коефіцієнт допоможе зрозуміти фактичну вартість позики щодо вартості забезпечення. Щоб розрахувати LTV, використовується індексна ціна, яка відрізняється для кожного активу. Тобто для різних криптовалют LTV буде відрізнятися, навіть якщо заставний капітал однаковий.
- Ліквідація позиції – відбувається тоді, коли позичальник не повернув позичені кошти. Спочатку сервіс надає додатковий час на погашення боргів та відсотків по ним. Якщо ви так і не внесли активи, ваша застава переходить у власність кредитора. Зверніть увагу: за ліквідацію передбачено комісію.
Кредит криптовалют можна оформити на будь-якій спеціалізованій платформі, важливо лише вибрати відповідну за надійністю та умовами кредитування. Після підбору сервісу потрібно пройти реєстрацію на ньому та верифікацію, після чого перед вами будуть відкриті всі доступні послуги.