_______ районному суду м. _________

Позивач:

Особа_1,

Адреса: ______________

Відповідач:         

Особа_2

Адреса: _______________

Третя особа:

Орган опіки та піклування, виконавчий

комітет ________ районної у

м. _________ ради

Без ціни позову

Позовна заява

про встановлення опіки над малолітнім

Я, Особа_1, являюся рідною матір’ю Особи_3, що підтверджується свідоцтвом про народження серія ___ №_______, видане ________ сільською радою _______ району, _________ області «__»_________ року.

«__»_________ року між моєю донькою, Особою_3, та Особою_2 було укладено шлюб. За час перебуванні їх у шлюбі в них «__»_________ року народився син – Особа_4 про що в Книзі записів актів громадянського стану про народження «__»_________ року було зроблено відповідний запис № ____, що підтверджується Свідоцтвом про народження серія ___ №________, виданим ________ районним управлінням юстиції м. __________.

Сімейне життя між моєю донькою та відповідачем не склалося і тому їх шлюб було розірвано, про що у Книзі реєстрації розірвань шлюбів зроблено відповідний актовий запис № ____ від «__»_________ року, що підтверджується свідоцтвом про розірвання шлюбу серія ____ № _____, видане _______ відділом реєстрації актів цивільного стану _________ міського управління юстиції.

«__»_________ року передчасно померла моя донька, Особа_3, про що в Книзі реєстрації смертей «__»_________ року було зроблено відповідний актовий запис № _____, що підтверджується свідоцтвом про смерть серія ___ № ______, видане Центральним відділом реєстрації актів цивільного стану ______ міського управління юстиції «__»_________ року.

Після смерті Особи_3 я стала опікуватися долею маленького хлопчика. До цього часу я доглядаю та утримую його, піклуюся про його здоров’я та всебічний розвиток.

Відповідач, батько хлопчика, участі у вихованні, догляді та утриманні дитини не приймає, жодної матеріальної допомоги не надає, з дитиною не спілкується. Тобто ухиляється від виконання своїх батьківських обов’язків по вихованню сина.

Відповідно до ст. 180 СК України батьки зобов’язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.

Я ж повністю опікуюся дитиною. Особа_4 проживає разом зі мною у моїй квартирі. Я намагаюся максимально забезпечувати всі його потреби, займаюся вихованням хлопчика, проявляю турботу про фізичний та духовний розвиток дитини, купую йому одяг, взуття інші необхідні речі, докладаю всіх зусиль, щоб хлопчик отримував відповідне для його віку та потреб харчування. Що підтверджується поясненнями сусідів та довідкою з дитячого садочку.

Крім того, після смерті моєї доньки залишилося спадкове майно, а саме квартира та приватизована земельна ділянка. Відповідно до рішення __________ районного суду м. _________ від «__»_________ року я у спадок отримала від доньки 1/3 частину квартири та частину вказаної ділянки, відповідно Особа_4 отримав також 1/3 частину квартири та частину земельної ділянки.

До того ж варто відзначити, що я маю на депозитному рахунку в банку грошові кошти в розмірі ________ євро, що підтверджується договорами № _________ від «__»_________ року, № __________ від «__»_________ року та довідкою № ____ від «__»_________ року  видана відділенням «__________ Банк». Також я отримую пенсію, що підтверджується довідкою № _____ від «__»_________ року.

Таким чином я маю можливість утримувати та виховувати Особу_4.

Відповідно до ст. 243 СК України, опіка встановлюється над дитиною органом опіки та піклування, а також судом у випадках, передбачених Цивільним кодексом України.

Як зазначено у ст. 60 ЦК України, суд встановлює опіку над малолітньою особою, якщо при розгляді справи буде встановлено, що вона позбавлена батьківського піклування.

Згідно ст. 244 СК України, опікуном дитини може бути за її згодою повнолітня дієздатна особа.

На підставі викладеного та керуючись ст. ст. З, 15, 118 – 120 ЦПК України, ст. ст. 18, 234, 244, 180 СК України, ст. 60 ЦК України,-

ПРОШУ:

  1. Встановити опіку над Особою_4, «__»_________ року народження.
  2. Зобов’язати орган опіки та піклування, виконавчий комітет _________ районної у м. ______ ради, направити на адресу суду подання про призначення опікуна для Особи_4;
  3. Встановити опікуном малолітнього Особи_4, «__»_________ року народження мене, Особу_1.

Додаток:

Дата           Підпис