До ________ районного суду м. _________

адреса: ____________________

 

Позивач:

Особа_1,

проживаю за адресою: ________________,

тел.: _______________

 

Відповідач:

Особа_2,

проживає за адресою: ________________,

тел.: _______________

 

Третя особа:

Орган опіки та піклування, виконавчий комітет __________ районної у м. _______ ради

адреса: ____________________________

тел.: _________________ 

Позовна заява

про визнання відмови у наданні згоди на виїзд неповнолітньої дитини за кордон неправомірною 

Я перебувала в зареєстрованому шлюбі з Особою_2 з 2001 року. Рішенням суду наш шлюб був розірваний. Про що ________ відділом РАЦС ______ МУЮ 25 вересня 2009 року зроблений актовий запис №____ та видане відповідне свідоцтво.

У нас є син, Особа_3, «___» _______ 2005 року народження, який після розірвання нашого з відповідачем шлюбу проживає за рішенням суду зі мною. На утримання дитини відповідач з «__» _______ 2009 року повинен сплачувати аліменти. Впродовж восьми місяців відповідач, батько дитини, абсолютно не приймає участі у вихованні неповнолітньої дитини, та не надає матеріальної допомоги. Про вказані факти свідчить довідка-розрахунок по нарахуванню заборгованості по сплаті аліментів, та подання до районного суду заяви про оголошення розшуку Особи_2, видане ________ відділом державної виконавчої служби __________ міського управління юстиції.

Я маю намір тимчасово виїхати за межі України разом з дитиною для працевлаштування, але відповідач категорично заперечує проти цього та відмовляється надати мені нотаріально посвідчену згоду.

Я вважаю дії відповідача неправомірними, такими, що порушують вимоги діючого сімейного законодавства.

Так, стаття 155 частина 2 СК України передбачає, що батьківські права не можуть здійснюватись всупереч інтересам дитини, здійснення батьками своїх прав має ґрунту­ватись на повазі до прав дитини та її людської гідності.

Мій виїзд за кордон пов’язаний насамперед з інтересами дитини, з бажанням забезпечити синові належний рівень утримання та створення умов для розвитку. Я маю намір підвищити освіту з метою кар’єрного зросту в Україні, можливості працевлашту­вання на більш престижну та високооплачувану роботу. Утримувати сина на свій нинішній заробіток мені важко в умовах кризи, а відповідач не надає матеріальної допомоги, навіть незважаючи на рішення суду, про що надаю відповідні довідки про заборгованість та про оголошення розшуку відповідача.

Підстави, які б, відповідно до статті 6 Закону України «Про порядок виїзду з України та в’їзду в Україну громадян України» перешкоджали виїзду, відсутні.

Згідно статті 4 п.2 вказаного Закону за відсутності згоди одного з батьків виїзд неповнолітнього громадянина за кордон може бути дозволений на підставі рішення суду.

Докази на підтвердження позовних вимог я додаю до позову.

На підставі викладеного, статей 141, 155 Сімейного кодексу України, статті 4 Закону України «Про порядок виїзду з України та в’їзду в Україну громадян України»,- 

ПРОШУ: 

1. Визнати відмову Особи_2 у наданні згоди на виїзд за межі України неповнолітнього сина Особи_3, «__» ______ 2005 року народження, неправомірною.

2. Дозволити   виїзд Особи_3, «__» _____ 2005 року народження, за межі України без згоди батька, Особи_2. 

Додатки:

( документи надані в 4 примірниках):

копія паспорту;

копія свідоцтва про народження дитини;

копія свідоцтва про розірвання шлюбу;

копія рішення про стягнення аліментів;

копія довідки-розрахунку про нарахування заборгованості по сплаті аліментів Особі_2;

копія подання про оголошення розшуку на Особу_2;

копія нотаріальної заяви про надання згоди на тимчасовий виїзд дитини за кордон;

копія повідомлення про отримання нотаріальної заяви;

квитанції про сплату судового збору та ІТЗ 

Дата                         Підпис