До ________ районного суду м.___________ адреса:_______________________

Позивач: Особа_1, проживаю за адресою:__________________, тел.:_________________

Відповідач: Особа_2, проживає за адресою:_____________, тел:__________________

Треті особи: Орган опіки та піклування в особі виокнавчого комітету ___________ районної у м. __________ ради, адреса:_____________________

Прокурор _________ району м._____________, адреса:_____________________

Позовна заява

про усунення перешкод у спілкуванні з дитиною та її вихованні, та визначення способу участі у вихованні дитини та  спілкуванні  з  нею

Я, Особа_1 перебуваю у зареєстрованому шлюбі із Особою_2 з 07.09.2007 року.

Від спільного шлюбу ми маємо неповнолітню доньку Особу_3, 24.02.2008 року народження.

На теперішній час, через повну психологічну несумісність із Особою_2, я проживаю окремо за адресою:_______________ разом зі своїми батьками. Донька постійно проживає разом з матір’ю за адресою:_____________________.

Після того як ми із Особою_2 вирішили розлучитися відповідачка усілякими способами перешкоджає моєму спілкуванню із дитиною. Проявляється це в тому, що останні 4 місяці я майже кожного дня телефонував до Особи_2 із метою домовитися про час, коли я можу спілкуватися із дитиною, але у відповідь чув лише одне: «Ти більше ніколи не будеш спілкуватися із дитиною». При цьому жодних причин і мотивів відповідач мені не повідомляла. Я декілька разів приходив за адресою проживання Особи_2 та доньки Особи_3 з метою побачитися із дитиною та поспілкуватися із нею, але відповідачка жодного разу не відчинила двері, будучи при цьому вдома.

За допомогою матері відповідачки, Особи_4, та хрещеної матері доньки, Особи_5, яка є близькою подругою Особи_2, я декілька разів передавав гроші на утримання дитини, новий одяг та іграшки. Після чого Особа_2 телефонувала і говорила: «Скільки б ти не старався я зроблю все для того, щоб дитина тебе не знала як батька».

На неодноразові прохання  надати мені можливість  бачитись  з дитиною відповідачка відмовляє.

Я військовослужбовець. За місцем роботи характеризуюся позитивно. На обліку в психоневрологічному та наркологічному диспансерах не перебуваю. До кримінальної відповідальності за вчинення злочинів не притягувався.

За місцем попереднього проживання, за адресою:_______________________, де на теперішній час проживає Особа_2 разом із донькою характеризуюся позитивно і як зазначають сусіди, за час свого проживання разом із сім’єю проявляв себе як турботливий батько. Жодних шкідливих звичок не маю.

Як свідомий громадянин, я розумію свій батьківський обов’язок приймати участь у вихованні дитини, а як людина, яка має почуття, я маю дуже велике бажання виховувати свою дитину, спілкуватися з нею, віддаючи своє тепло і батьківську любов.

Жодних обставин, які б давали підстави вважати, що моє спілкування із дитиною спричинить шкоду доньці Особі_3 не існує.

Створення перешкод Особою_2 моєму спілкуванню із донькою порушує не тільки мої права як батька, а в першу чергу порушує права та суперечить інтересам дитини.

Відповідно до ст.141 СК України мати та батько мають рівні права та обов’язки по відношенню до дитини. Розірвання шлюбу між батьками, проживання їх окремо від дитини не впливає на обсяг їх прав по відношенню до дитини.

Вирішення батьками питання про виховання дитини регулюється ст. 157 СК України. Так, відповідно до норми зазначеної статті той з батьків, що проживає окремо від дитини, зобов’язаний приймати участь в її вихованні та має право та особисте спілкування з нею. Крім того, той із батьків, з ким проживає дитина, не має права чинити перешкоди тому із батьків, хто проживає окремо, спілкуватися  з дитиною та приймати участь у її вихованні.

Відповідно ст. 159 СК України якщо той з батьків, з ким проживає дитина, чинить перешкоди тому із батьків, хто проживає окремо, у спілкуванні з дитиною  і в її  вихованні, інший із батьків має право звернутись до суду  з позовом про усунення цих  перешкод.

Також відповідно до ст.ст.11,15 ЗУ «Про охорону дитинства» кожна дитина має право на проживання в сім’ї разом з батьками або в сім’ї одного з них та на піклування батьків. Батько і мати мають рівні права та обов’язки щодо своїх дітей. Предметом основної турботи та основним обов’язком батьків є забезпечення інтересів своєї дитини.  Дитина, яка проживає окремо від батьків або одного з них, має право на підтримання з ними регулярних особистих стосунків і прямих контактів. Батьки, які проживають окремо від дитини, зобов’язані брати участь у її вихованні і мають право спілкуватися з нею, якщо судом визнано, що таке спілкування   не перешкоджатиме нормальному вихованню дитини.

На підставі вищезазначеного, та керуючись ст.ст. 11, 15 ЗУ «Про охорону дитинства», ст.ст. 141, 157, 159 СК України, ст.ст. 3, 118, 119 ЦПК України, –

ПРОШУ:

Зобов’язати Особу_2  усунути перешкоди у моєму  спілкуванні з донькою Особою_3, 24.02.2008 року народження.

Визначити такі способи моєї участі  у спілкуванні та вихованні дитини: систематичні побачення з донькою у 1-у та 3-ю суботу місяця та в день народження доньки з 12.00 год. до 16.00 год.

Додатки:

1)   Свідоцтво про реєстрацію шлюбу;

2)   Свідоцтво про народження дитини;

3)   Характеристика з місця роботи;

4)   Характеристика з місця проживання;

5)   Довідка психоневрологічного диспансеру;

6)   Довідка наркологічного диспансеру;

7)   Довідка про відсутність судимостей

Дата                Підпис