Для зміни дати, формулювання і причини звільнення в першу чергу треба звернутися до працедавця з відповідною заявою. Працедавець зобов’язаний відреагувати на заяву у будь-якому разі. Кращою і найбільш очікуваною реакцією, звичайно, буде наказ про внесення змін до трудової книжки. Але великі шанси і на те, що працедавець відмовиться вносити правки, і тоді доведеться домагатися бажаного через суд.

У позовній заяві про зміну дати, формулювання та причин звільнення слід максимально точно описати ситуацію, результатом якої стало звільнення, а також вказати формулювання причини звільнення. Якщо трудова суперечка була вирішена на користь працівника, то працедавець не лише зобов’язаний внести відповідні зміни в його трудову книжку, але і виплатити грошову компенсацію вимушеного прогулу, якщо первинне формулювання звільнення перешкодило працівникові знайти інше місце роботи.

Також в судовому порядку можна оскаржити не лише формулювання звільнення, поміняти дату звільнення, а також зажадати компенсацію морального збитку або стягнути витрати для оплати послуг адвоката.

1 Позовна заява про зміну дати звільнення, витребування трудової книжки, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу
2 Позовна заява про зміну формулювання та дати звільнення, стягнення моральної шкоди