До _______ районного суду м.__________ адреса:_______________________

Поивач: Особа_1, проживаю за адресою:_____________________, тел.:_________________________,

Відповідач: ВАТ «Обленерго», юридична адреса:______________________, тел.:________________________,

Позовна заява

про визнання незаконним відключення від мережі електропостачання, зобов’язання відновити електропостачання та стягнення моральної шкоди

Мій чоловік Особа_2 працює у ________ МРВ УМВС України в _________ області і на підставі ст. 22 ЗУ «Про міліцію» має право на 50% знижку по оплаті комунальних послуг, в тому числі і послуг з електропостачання.

Оскільки закон передбачає надання пільг членам сім’ї працівника міліції, я як абонент відповідача по користуванню послугами з електропостачання, проводила оплату за використану електроенергію з 2003 року в розмірі 50% вартості використаної електроенергії.

Про наявні у мене пільги повідомляла відповідача.

Незважаючи на це відповідач направив на мою адресу лист-повідомлення, про наявність заборгованості по оплаті за використану електроенергію в період з 28.10.2004 року в сумі 163грн. 25коп., що свідчило про виникнення спору, між мною, як споживачем та відповідачем.

Однак в порушення п.22 Договору про надання послуг з електропостачання, укладеного з ВАТ «Обленерго», не вирішив цей спір в суді, а використавши перевагу свого становища 27 грудня 2006 року о 9 годині 30 хвилин, припинив надання послуг, відключивши моє домоволодіння за адресою:_____________, від електропостачання.

Вказаними діями відповідач порушив права споживача, оскільки я не заборгувала кошти відповідачу за використану електроенергію, виходячи з положень ст. 22 ЗУ «Про міліцію», оскільки дію вказаної статті Закону не зупинено будь-яким іншим нормативним актом.

Незаконним відключенням електропостачання, мені заподіяна моральна шкода в розмірі 1000 гривень, оскільки я змушена була докладати додаткових зусиль для організації свого життя, зважаючи на наявність двох малолітніх дітей та хворобу грудної дочки, в період коли було відсутнє електропостачання.

У своїй письмовій відповіді на мою вимогу про підключення до мережі електропостачання відповідач посилався на те, що оскільки між мною та ВАТ «Обленерго» укладений договір на надання послуг з електропостачання, в якому не передбачено надання відповідачем пільг мені, то відключення вони вважають законним. Крім того рішенням ________ райсуду м._______ від 05.04.2007 року яке набрало законної сили  встановлено, що я мала заборгованість за використану електроенергію на момент відключення електропостачання, отже відповідач нібито мав право на відключення. Яке було проведено нібито з дотриманням вимог Правил надання послуг з електропостачання населенню так як 7.11.2006 року на мою адресу нібито було направлено письмове попередження про відключення електропостачання в зв’язку з заборгованістю.

Але жодних попереджень на мою адресу ніколи не надходило.

Однак всупереч вимог ч.2 ст.27 Правил відповідач не переконавшись в отриманні попередження мною, 27.12.2006 року, припинив електропостачання мого будинковолодіння, тим самим не дотримавшись вимог вищевказаного закону про право енергопостачальника відключити споживача від електричної мережі на 30 день після отримання споживачем попередження.

Виходячи з вище викладеного, вважаю, що при відключенні мене як споживача від електричної мережі 27.12.2006 року не було дотримано вимог п.27 Правил, отже позовні вимоги про визнання незаконним відключення від мережі електропостачання будинковолодіння за адресою:__________, та зобов’язання відновити електропостачання ґрунтується на Законі і підлягають задоволенню відповідно до пунктів 38, 46 Правил користування електричною енергією.

Разом з тим відповідно до ст. 22 ЗУ «Про захист прав споживачів» при задоволенні вимог споживача суд одночасно вирішує питання щодо відшкодування моральної (немайнової) шкоди.

На підставі вищезазначеного та керуючись п.п. 27, 38, 46 Правил користування електричною енергією для населення, ст. 4 ЗУ «Про захист прав споживачів», ст.ст. 3, 118-120 ЦПК України, –

ПРОШУ:

Визнати дії ВАТ «Обленерго» по відключенню 27 грудня 2006 року мого як споживача послуг з електропостачання домоволодіння, від електричної мережі за адресою:___________, незаконними.

Зобов’язати ВАТ «Обленерго» відновити електропостачання будинковолодіння  за адресою:____________, що належить мені.

Стягнути з ВАТ «Обленерго» на мою користь 1000 гривень у відшкодування моральної шкоди.

Додаток:

Дата           Підпис