ДОГОВІР

БАНКІВСЬКОГО ВКЛАДУ

м. _______________ “___”_________ 20___ р.

___________________________ (найменування банківської установи), ліцензія НБУ №. ______ від “___”________ 20__ року, іменований надалі  “Банк”, в особі ________________________ (прізвище, ім’я, по батькові, посада), що діє на підставі _________________________ (Статуту, положення), з одного боку, і громадянин ______________________ (прізвище, ім’я, по батькові), іменований надалі “Вкладник”, уклали даний договір про нижченаведене: 

1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

1.1. Банк зобов’язується приймати від Вкладника грошові суми (вклад) і повернути суму вкладу й виплатити відсотки на неї в порядку, передбаченому Договором.  

1.2. Даний Договір укладається на строк ____________________ на умовах видачі вкладу після закінчення зазначеного в даному пункті строку (строковий вклад).

1.3. Банк нараховує відсотки на внесок у розмірі ____% річних. Нарахування відсотків починається від дня, що слідує за днем внесення відповідної суми вкладу, по день, що передує її поверненню або списанню з рахунку на інших підставах.

1.4. Відсотки на суму банківського вкладу виплачуються Вкладникові після закінчення строку, зазначеного в п. 1.2 разом із сумою вкладу. Окремо від вкладу відсотки не виплачуються.

1.5. Вкладник вправі одержати вклад і суму відсотків по вкладу до закінчення терміну, зазначеного в п. 1.2. Однак у випадку дострокового витребування вкладу й суми відсотків, відсотки по вкладу виплачуються в розмірі, що відповідає розміру відсотків, виплачуваних Банком по  вкладах на вимогу. На момент укладання договору процентна ставка по вкладах на вимогу становить ____% річних.

1.6. Укладення даного договору і внесення коштів на рахунок Вкладника по внеску засвідчують ощадною книжкою. Вкладник вправі, за своїм вибором, одержати ощадну книжку на своє ім’я (іменну ощадну книжку) або – ощадну книжку на пред’явника. В ощадній книжці повинні вказуватися й засвідчуватися Банком наступні відомості:

– найменування й місце знаходження Банку;

– номер рахунку по вкладу;

– всі суми коштів , зарахованих на рахунок, всі суми коштів , списаних з рахунку, і залишок коштів  на рахунку на момент пред’явлення ощадної книжки в Банк.

1.7. Поповнення вкладу за рахунок внесення Вкладником додаткових грошових сум не здійснюється.

2. ПРАВА ТА ОБОВ’ЯЗКИ СТОРІН 

2.1. Банк зобов’язаний:  

– відкрити на ім’я Вкладника депозитний рахунок № ________________;

– прийняти від Вкладника будь-які грошові суми й зараховувати їх на

зазначений депозитний рахунок;

– видати Вкладникові суму вкладу повністю або частково на його першу вимогу або розпорядитися відповідною сумою іншим способом за вказівкою Вкладника;

– нараховувати передбачені п. 1.3 Договору відсотки на внесок;

– за свій рахунок застрахувати вклад на суму _____________ гривень;

– засвідчити внесення вкладу ощадною книжкою на ім’я вкладника або, за бажанням Вкладника – ощадною книжкою на пред’явника;

– відображати в ощадній книжці всі операції по внеску;

– виконувати інші вимоги, пропоновані законодавством до договорів банківського вкладу, що укладені із громадянами.

2.2. Банк має право в односторонньому порядку змінити розмір відсотків по вкладу. При цьому зменшення розміру відсотків допускається після письмового повідомлення Вкладника або повідомлення про це в пресі або через інші засоби масової інформації. Новий (зменшений) розмір відсотків застосовується до вкладу після закінчення місяця з моменту відповідного повідомлення.

2.3. У випадку зменшення процентної ставки по вкладу Вкладник вправі достроково одержати вклад і відсотки по вкладу в розмірі, установленому п. 1.3 Договору.

2.4. Банк не вправі здійснювати які-небудь операції по вкладу без розпорядження Вкладника, а у випадку видачі ощадної книжки на пред’явника – без розпорядження пред’явника книжки, за винятком випадків, прямо встановлених законом.

2.5. Вкладник розпоряджається вкладом на свій розсуд, у тому числі Вкладник вправі:

– одержати в будь-який час всю суму вкладу і всю суму відсотків;

– здійснювати будь-які розрахунки й перекази коштів  зі свого вкладу в межах залишку коштів . При цьому сума перекладних Вкладником коштів  повинна дорівнювати сумі вкладу й сумі відсотків, обчислених на день здійснення зазначеної операції. Переклад коштів  спричиняє   припинення даного Договору. Вкладник має право здійснювати будь-які інші дії за розпорядженням вкладом і сумами відсотків по вкладу, не заборонені чинним законодавством.

3. ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ СТОРІН. ВИРІШЕННЯ СПОРІВ. ЗАКЛЮЧНІ ПОЛОЖЕННЯ 

3.1. У випадку порушення Банком строків повернення суми вкладу або виплати відсотків, Банк буде зобов’язаний виплатити Вкладникові пеню в розмірі ____% від вчасно невиплачених сум за кожний день прострочення, а також відшкодувати заподіяні збитки, включаючи упущену вигоду. Відшкодування збитків і сплата штрафних санкцій (пені) не звільняють Банк від виконання зобов’язань за цим Договором, у тому числі й у частині виплати передбачених Договором відсотків.

3.2. Усі суперечки й розбіжності будуть вирішуватися сторонами шляхом переговорів. У випадку недосягнення згоди суперечки підлягають вирішенню в суді у встановленому законом порядку.

3.3. Договір складений в 2-х екземплярах – по одному для кожної сторони. Обидва екземпляри мають однакову юридичну силу.

3.4. Адреси, інші дані про сторони:

Банк:__________________________________________  

_______________________________________________

_______________________________________________

Вкладник: ______________________________________ 

_______________________________________________

_______________________________________________ 

Підписи сторін:

Банк                                     Вкладник

___________________ ____________________ 

М.П.