Багато власників квартир намагаються вирішити свої фінансові проблеми, здаючи в оренду житло. Проте іноді замість доходів це приносить масу неприємностей. Нерідко можна почути історію про те, як квартиранти залили сусідів, розбили вікна, наговорили декілька годин по телефону зі своїми закордонними родичами і з'їхали, не заплативши за декілька місяців. Квартиронаймачі теж часто скаржаться на господарів, які можуть "для перевірки" явитися до них серед ночі без попередження, а то і зовсім несподівано виселити, знайшовши вигідніших клієнтів.
При оренді або наймі квартири на короткі або тривалі терміни треба укладати відповідний договір оренди квартир. Цей договір захищає права власника і наймача і в майбутньому при виникненні конфліктної ситуації може бути корисний обом сторонам. Зазвичай договір найму (оренди) квартири складається у двох екземплярах, один з них залишається у власника, інший - у наймача.
Договір найму квартири між власником і наймачем в простій письмовій формі може бути завірений нотаріусом за бажанням обох сторін.
При укладенні договору оренди квартири зверніть особливу увагу на суттєві умови і перевірте правильність таких даних, як предмет договору, адресу квартири, дані про обох сторін, вартість орендної плати, відповідальність сторін, термін і умови розірвання договору та інше. |