Договір підряду є основним документом, що регламентує взаємовідносини замовників і підрядників і визначає їх відповідальність за невиконання договірних зобов’язань.

Згідно договору підряду виконавець зобов’язується виконати на свій страх і ризик певну роботу на завдання замовника з його або своїх матеріалів, а замовник зобов’язується прийняти і оплатити виконану роботу.

Перш ніж перейти до порядку складання і аналізу зразка договору підряду, необхідно з’ясувати, які основні принципи укладення і виконання підрядних контрактів.

Договір підряду може бути двостороннім і багатостороннім. Якщо замовник і підрядник є єдиними учасниками контракту, то контракт має двосторонній характер. Але якщо, окрім замовника і підрядника, сторонами контракту є також інші учасники – проектні організації, постачальники устаткування, банки, субпідрядники і т. п., контракт є багатостороннім.

На сьогодні найбільш поширеними видами підрядних договорів є двосторонні контракти. Але це не означає, що замовник сам є і постачальником, і інвестором, і проектувальником. Замовник, як правило, укладає також двосторонні договори і з інвестором, і з постачальником.

Замовниками і підрядниками можуть бути юридичні і фізичні особи, що отримали у встановленому законом порядку право на здійснення будівельної діяльності.

Головними умовами контракту є терміни будівництва об’єкту (виконання робіт, послуг) і ціна робіт (послуг), виконання яких здійснює підрядник.

При укладенні двосторонніх контрактів підрядник відповідає за виконання робіт, передбачених проектом будівництва, здачу об’єкту в експлуатацію. Замовник бере на себе зобов’язання по виділенню будівельного майданчика, забезпеченню проектною документацією, устаткуванням, матеріалами спеціального призначення, фінансуванню і оплаті робіт, підготовці об’єкту до здачі в експлуатацію.

1 Договір підряду (шаблон)
2 Примірний договір на виконання роботи