Касаційна скарга зразок. Касаційні скарги на рішення, ухвали суду

Далі, якщо і рішення апеляційного суду Ви вважаєте несправедливим, можете звернутися з касаційною скаргою в касаційну інстанцію. Зразки касаційних скарг знаходяться нижче на сторінці, але все ж рекомендується, щоб складанням вказаного документу займався професійний юрист.

Касаційний суд здійснює перевірку законності і обгрунтованості рішень першої і апеляційної інстанції і у разі їх невідповідності чинному законодавству відміняє попередні рішення. Але касаційна інстанція, саму справу по суті не розглядає, а перевіряє правильність застосування закону і процесуальних норм попередніми інстанціями і у разі порушень відміняє прийняті раніше рішення і, як правило, відправляє справу до суду першої інстанції на повторний розгляд.

Перед написанням касаційної скарги необхідно вивчити досконально теоретичну частину. Для цього, не зайвим буде ознайомитися з рішення суду, розклавши його по поличках. Роблячи акценти на повному дотримання процесуальних норм, ознайомитися з протоколом судового засідання і офіційними документами, які були залучені до справи. Далі необхідно звірити рішення суду і ті матеріали, які знаходяться у справі. Якщо знайшли невідповідність, то цю невідповідність необхідно буде викласти надалі при безпосередньому написанні касаційної скарги. Кожна невідповідність має бути підкріплена доказами з матеріалів справи. Не зайвим буде вивчити судову практику аналогічних справ.

1  Касаційна скарга на постанову місцевого районного суду та ухвалу апеляційного адміністративного суду (адміністративне судочинство)
2 Касаційна скарга рішення суду першої інстанції та ухвалу апеляційного суду (по цивільній справі про усунення перешкод в користуванні квартирою)