Шлюбний договір (контракт) представляє собою письмову угоду двох сторін, в якій вказується порядок регулювання прав і обов’язків подружжя і їх дітей відносно майна. Найчастіше його оформляють пари, щоб уникнути подальших конфліктів і судових розглядів. Підписувати такий договір можуть як ті, що мають наміри вступити в шлюб, так і пари, що перебувають в шлюбі.

Шлюбний договір спрямований виключно на розподіл майнових обов’язків подружжя і не може бути складений для визначення внутрішніх сімейних стосунків між подружжям і дітьми. Безперечною перевагою такого контракту є те, що його дія поширюється не лише на існуюче майно, а і на майно, яке буде придбано вже після шлюбного союзу.

У шлюбному контракті вказується принцип прав на майно. Спільне володіння майном має передбачає його розподіл між подружжям в рівних частинах. При роздільному праві на майно за кожною стороною залишається особиста власність. В даному випадку усі подаровані одним з подружжя речі і коштовності, у разі розлучення, переходять до нього назад.

Укладення шлюбного контракту встановлюється виключно в нотаріальній формі. За бажанням сторін на підписанні такого договору можуть бути присутніми свідки.

1 Договір про правовий режим майна чоловіка і дружини
2 Шлюбний договір (для громадян, які знаходяться у шлюбі)
3 Шлюбний договір
4 Шлюбний договір (укладений у шлюбі)
5 Шлюбний договір (укладений до реєстрації шлюбу)