До ________ районного суду м.___________ адреса:_______________________

Позивач: Особа_1, проживаю за адресою:__________________, тел.:_________________

Відповідачі: виконавчий комітет ___________ районної у м.__________ ради, адреса:_____________________, тел.:_______________________,

ПП ПБТІ “Інвентраризатор”, адреса:____________________, тел.:_______________________

Позовна заява

про визнання права власності на самочинно збудований житловий будинок

30 квітня 1999 року, згідно з договором купівлі-продажу, я придбала житловий будинок із надвірними побудовами, розташований на земельній ділянці площею 793 кв.м. по провулку ________, __ у м.________, на якій були розташовані наступні будівлі та споруди: житловий будинок літ. «А-1», сарай літ «Б», вбиральня літ «Г», замощення № 1, огорожа № 2-3, водогін дворовий № 4.

За період часу з 1999 по 2006 рік на місці сараю літ. «Б» я збудувала житловий будинок загальною площею 41,8 кв.м., який складається з коридору площею 4,5 кв.м., кухні площею 5,9 кв.м., житлової кімнати площею 12,5 кв.м., житлової кімнати площею 11,3 кв.м., вбиральні площею 3,4 кв.м.

28 вересня 2007 року КП «ПБТІ «Інвентаризатор» виготовлено технічний паспорт на цей будинок.

14 листопада 2007 року я звернулася до КП «Містобудування та кадастр» управління з питань містобудування та архітектури м._______ про реєстрацію та прийом в експлуатацію самочинно побудованого будинку. За наслідками обстеження будинку, КП «Містобудування та кадастр» не має принципових заперечень проти надання мені дозволу на реєстрацію та прийняття в експлуатацію цього будинку.

Сусіди – Особа_3 та Особа_4 не мають до мене претензій з приводу побудованого будинку. Вважаю, що я має право на визнання за мною права власності на самочинно побудований житловий будинок літ «Б», по провулку __________, __ у м. _________ і прохаю суд визнати за мною право власності на цей будинок, а також зобов’язати КП ПБТІ «Інвентаризатор» зареєструвати за нею право власності на цей будинок.

Відповідно до вимог п.п. 1, 5 ч. 2 ст. 16 ЦК України, способом захисту цивільних прав та інтересів може бути визнання права. Згідно з вимогами ч.ч. 1, 2, 6 ст. 319 ЦК України, власник володіє, користується, розпоряджається своїм майном на власний розсуд, має право вчиняти щодо свого майна будь які дії, які не суперечать закону, а держава не втручається у здійснення власником права власності. Відповідно до вимог ч. 1 ст. 376 ЦК України, будівля, споруда, інше нерухоме майно вважаються самочинним будівництвом, якщо вони збудовані або будуються на земельній ділянці, що не була відведена для цієї мети, або без належного дозволу чи належно затвердженого проекту, або з істотним порушенням будівельних норм і правил. Згідно із вимогами ч. 1 ст. 377 ЦК України, до особи, яка придбала житловий будинок, будівлю або споруду, переходить право власності на земельну ділянку, на якій вони розташовані, без зміни її цільового призначення у розмірах, встановлених договором. Відповідно до вимог ст. 380 ЦК України, житловим будинком є будівля капітального типу, споруджена з дотриманням вимог, встановлених законом, іншими нормативно-правовими актами, і призначена для постійного у ній проживання. Згідно з вимогами ч. 2 ст. 383 ЦК України, власник житлового будинку, квартири має право використовувати помешкань для власного проживання своєї родини і не має права використовувати його для промислового виробництва.

З викладених норм чинного законодавства України та фактичних обставин справи випливає наступне. Я є власником домоволодіння з господарськими спорудами, розташованого по пров. ________, __ у м._________, на земельній ділянці площею 793 кв.м.

Самочинно збудований мною житловий будинок літ. «Б-1» виконано без отримання відповідного дозволу, але без порушення встановлених будівельних норм і правил, на земельній ділянці, відведеній під індивідуальне будівництво. Як власник, я маю право на володіння, користування та розпорядження цим своїм майном на власний розсуд та право вчиняти будь які дії щодо цього майна, які не суперечать закону.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 16, 319, 376, 377, 380, 383 ЦК України, ст.ст. 3, 118, 119 ЦПК України, –

ПРОШУ:

Визнати за мною право власності на самочинно збудоване мною нерухоме майно – житловий будинок літ. «Б-1», розташований по провулку __________, __ у м._________, який складається з коридору 1-1 площею 4,2 кв.м., кухні 1-2 площею 5,9 кв.м., кімнати 1-3 площею 12,5 кв.м., кімнати 1-4 площею 4,5 кв.м., кімнати 1-5 площею 11,3 кв. м., вбиральні 1-6 площею 3,4 кв.м.

Зобов’язати колективне підприємство ПБТІ «Інвентаризатор» зареєструвати за мною право власності на самочинно побудоване нею нерухоме майно – житловий будинок літ. «Б-1», розташований по провулку ________, __ у м._________, який складається з коридору 1-1 площею 4,2 кв.м., кухні 1-2 площею 5,9 кв.м., кімнати 1-3 площею 12,5 кв.м., кімнати 1-4 площею 4,5 кв.м., кімнати 1-5 площею 113 кв. м., вбиральні 1-6 площею 3,4 кв.м.

Додаток:

Дата             Підпис