До ________ районного суду м. _______ 

Позивач:

Особа_1,

адреса проживання: ________________, 

Відповідач:

Особа_2,

адреса проживання: ________________,

Третя особа:

Приватний нотаріус __________ міського нотаріального округу – Особа_3,

адреса: ___________________________

Ціна позову: _________ грн.

 
ПОЗОВНА ЗАЯВА

про визнання договору купівлі – продажу недійсним

Мені, Особі_1, на підставі свідоцтва про право на спадщину за законом, виданого «__».07.2003 року державним нотаріусом Першої _________ державної нотаріальної контори за реєстром № ______ та зареєстрованого в _________ бюро технічної інвентаризації за реєстровим № ______ в книзі № ____ «__».07.2003 року належала квартира № __ в будинку № __ по вул. _________ в м.__________.

На час отримання у спадок вказаної квартири я являвся офіцером Збройних Сил України, проходив службу за межами м. _______, а тому поселився у спірне жиле приміщення в травні 2004 року, коли був звільнений зі служби за скороченням штатів.

Звільненню зі служби передувала ланка негативних обставин, які послужили приводом для того, що я почав зловживати спиртними напоями.

Приїхавши до м. _________ я не зміг відразу поселитись у належну мені квартиру через її занедбаний стан. Вказані обставини також послужили деяким поштовхом до посиленого вживання спиртних напоїв оскільки на той час я вже мав сім’ю, моя дружина була вагітна і проживала у своїх батьків, а я не міг забезпечити її та майбутню дитину належними умовами для проживання.

«__».06.2004 року у нас народилася донька Особа_4. Через декілька місяців я навів лад у належній мені квартирі і дружна з донькою разом зі мною поселились в квартиру № ___, будинку № __ по вул. ________ у м. _________. Зареєстрованим у вказаному помешканні був лише я, але донька наглядалась лікарем – педіатром за місцем нашого постійного проживання.

Незважаючи на наявність вищої освіти я не міг знайти роботу і відсутність грошей негативно відбивалась на взаємовідносинах у сім’ї, що, у свою чергу, посилювало мою пристрасть до алкогольних напоїв. Свою неспроможність знайти роботу та матеріально забезпечувати сім’ю я компенсував спиртними напоями.

В такий надзвичайно складний для мене час я зустрів старого приятеля Особу_5, який запропонував відкрити власну справу і обіцяв допомогу у вирішенні цього питання. Для позитивного вирішення вказаного питання останній познайомив мене зі своїм батьком і той взяв у мене усі особисті документи – паспорт, військовий квиток, диплом про закінчення військового училища.

На той час я майже кожного дня перебував у стані алкогольного сп’яніння, що не давало мені можливості усвідомити ті обставини, що лише я особисто можу пред’являти вказані документи для вирішення питання працевлаштування, але на той час я навіть не намагався це зрозуміти, а лише чекав зустрічі з вказаними людьми бо саме вони пригощали мене спиртними напоями.

Через деякий час мені було сказано, що ніякої роботи для мене в не має, а для відкриття особистої справи потрібні значні кошти. Оскільки в мене взагалі не було будь яких коштів, то батько та син наполягали на продажі належної мені квартири.

Я не мав наміру цього робити оскільки в такому випадку моя сім’я залишилась би не лише без коштів для існування, а й без житла.

Моя відмова від продажу квартири призводила до того, що мені не давали коштів на придбання спиртних напоїв без яких я вже не міг існувати. Окрім того мені пояснювали, що я заборгував значну суму грошей, які давались нібито для вирішення питання відкриття особистої справи, а я витрачав їх на придбання спиртних напоїв.

Пристрасть до спиртного була сильнішою від думок про відповідальність за сім’ю, а відсутність особистих документів позбавляла мене можливості вирішувати будь які питання особисто без участі сина та батька.

З часу отримання мною свідоцтва про право на спадщину за законом усі документи на квартиру № __ в будинку № __ по вул. _____ зберігались у моєї тітки Особи_6, вона ж мала нотаріально посвідчену довіреність від мого імені на розпорядження належним мені майном.

Я не міг взяти у неї правовстановлюючі документи на квартиру і це надавало мені впевненості, що ідея з продажем квартири ніколи не вирішиться.

Так я думав у ті рідкі моменти, коли міг тверезо мислити, але це бувало досить рідко, а потреба у вживанні алкоголю ставала дедалі сильнішою. Фактично я був повністю безпорадним у своїй залежності від алкоголю, а значить і від Особи_5, бо саме вони позитивно вирішували цю проблему.

Дізнавшись про відсутність у мене документів на квартиру вони, в черговий раз, давши мені вдосталь вгамувати мою алкогольну спрагу, привели до приватного нотаріуса Особи_3, де я, не розуміючи значення своїх дій, підписав довіреність на ім’я Особи_2 на право розпоряджатися своїм майном.

Вказана довіреність датована «__».05.2006 року.

На вказаний період часу я був повністю залежний від алкоголю і не міг контролювати своїх дій та відповідати за них.

Моя сім’я активно боролась за мій вихід з такого стану, але я уникав з ними не лише розмов про свій стан та свої вчинки, а й просто зустрічей з ними.

Коли і яким чином Особа_2 отримав дублікат свідоцтва про право на спадщину за законом на належну мені квартиру – мені не відомо.

Мій фізичний і психічний стан дедалі погіршувався і вранці «__».06.2006 року я бригадою швидкої допомоги був доставлений в кризове наркологічне відділення __________ обласного клінічного наркологічного диспансеру з діагнозом – гостра алкогольна інтоксикація середнього ступеню. Знаходився у відділення з 7 години 20 хвилин до 11 години 30 хвилин.

Незважаючи на невідкладне медичне втручання я почував себе надзвичайно погано, але мене знайшли мої так звані «благодійники» знайшли мене і повели до приватного нотаріуса Особи_3, яка тричі відмовлялась вчинити нотаріальні дії з моєю участю, але врешті решт оформила договір дарування згідно з яким я нібито продав належну мені квартиру № __ в будинку № __ по вул. ___________ Особі_2, відповідачу по справі.

Ч. 3 ст. 203 ЦК України передбачає, що волевиявлення учасника правочину має бути вільним і відповідати його внутрішній волі.

Як я вже зазначив, я не мав наміру продавати своє житло і на це не було моєї волі. Вказану угоду я вчинив знаходячись під впливом алкоголю.

Ч. 5 ст. 203 ЦК України передбачає, що правочин має бути спрямований на реальне настання правових наслідків, що обумовлені ним.

У відповідності з договором купівлі – продажу я повинен був передати у власність Особі_2 належну мені квартиру № __ в будинку № __ по вул. ________ у м. _________, а Особа_2 мені – обумовлену договором суму грошей.

Зі свого боку я не мав наміру реально передавати відповідачу вказане житло і не міг цього зробити оскільки в ньому проживала моя сім’я, в тому числі і малолітня донька. Але і сам Особа_2 не мав наміру передавати обумовлену договором купівлі – продажу суму грошей і в дійсності цього не зробив.

Підставою для такого твердження служить не лише той факт, що відповідач не передав мені вказану в договорі суму грошей, а й тому, що ця сума не відповідає реальній вартості квартири і є значно завищеною навіть до її ринкової вартості.

Ч. 6 ст. 203 ЦК України передбачає, що правочин, що вчиняється батьками, не може суперечити правам та інтересам їхніх малолітніх, неповнолітніх чи непрацездатних дітей.

В квартирі № __ будинку № __ по вул. _________ у м. ______ проживала і проживає зараз разом зі мною та дружиною малолітня Особа_4, «__»_____ 2004 року народження.

Отже, при укладенні договору купівлі – продажу спірного жилого приміщення порушені вимоги ч. ч. З, 5, 6 ст. 203 ЦК України, а дотримання вимог наведеної статті є необхідними для чинності правочину.

Ч.1 ст. 215 ЦК України передбачає, що підставою недійсності правочину є недодержання в момент вчинення правочину стороною (сторонами) вимог, які встановлені частинами першою – п’ятою та шостою ст. 203 цього кодексу.

Ч.1 ст. 216 ЦК України передбачає, що недійсний правочин не створює юридичних наслідків, крім тих, що пов’язані з його виконанням.

Перебуваючи в стані алкогольної залежності я «__».06.2006 року знявся з реєстраційного обліку за місцем проживання, але й після цього залишився проживати разом з сім’єю за адресою спірного жилого приміщення.

Мій стан здоров’я у наведений період часу був настільки серйозним, що я неодноразово перебував на стаціонарному лікуванні як в _________ обласній клінічній психіатричній лікарні ім. _______ так і в ________ обласному наркологічному диспансері де лікуюсь і в даний час.

Вважав, що в діях Особи_2 і Особи_5 мається, склад злочину, а тому звернувся з відповідною заявою до правоохоронних органів, які провели перевірку моєї заяви та відмовили в порушенні кримінальної справи.

В ході перевірки моєї заяви Особа_2 визнавав той факт, що не сплачував грошей обумовлених договором купівлі – продажу та зобов’язувався зустрітися зі мною для розірвання договору, але цього не зробив. Більше того, він звернувся з позовом до суду про усунення перешкод у користуванні власністю та моєму виселенні (справа знаходиться у провадженні судді __________).

На підставі викладеного та керуючись ст. 203, 215, 216 ЦК України, –

ПРОШУ:

1. Визнати договір купівлі – продажу квартири № __ в будинку № __ по вул. __________ в м. _________, укладеного поміж мною, Особою_1 та Особою_2, «__».06.2006 року, посвідченого приватним нотаріусом ___________ міського нотаріального округу Особою_3 за реєстром № _____, зареєстрованого в КП ________ бюро технічної інвентаризації «________» «__».06.2006 року в книзі № ___ за № ______ – недійсним.

У відповідності з вимогами ст.ст.84, 88 ЦПК України стягнути з відповідача на мою користь судові витрати та витрати, пов’язані з правовою допомогою.

В порядку ст. 137 ЦПК України витребувати докази по справі – з управління по боротьбі з організованою злочинністю УМВС України в __________ області матеріали перевірки за моєю заявою; з __________ клінічної психіатричної лікарні ім. ________ – відомості про моє лікування та стан здоров’я в період з травня 2006 року по даний час; з ________ обласного наркологічного диспансеру – відомості про моє лікування та стан здоров’я з травня 2006 року по даний час.

В порядку ст. 136 ЦПК України викликати та допитати свідків за окремим списком.

 Додаток: 4 копії договору купівлі – продажу від «__».06.2006 року, 4 копії довідки за № _____ від «__».08.2006 року _______ обласного клінічного наркологічного диспансеру, 4 копії листа за № ______ від «__».08.2006 року управління боротьби з організованою злочинністю, 4 копії розписки Особи_2 від «__».07.2006 року, 4 копії довідки за № _______ від «__».07.2006 року ________ обласної клінічної лікарні ім. _________, 4 копії направлення на планове лікування у стаціонарне відділення _ОНД № __, акт та 3 його копії від __.08.2006 року мешканців будинку № __ по вул. _____  у м. _______, 4 копії свідоцтва про справо на спадщину за законом, 4 копії військового квитка, 3 копії позовної заяви, квитанції про сплату судового збору та витрат на інформаційно-технічне забезпечення.

 Дата                         Підпис