Адміністрація підприємства зобов’язана в день звільнення видати працівникові належно оформлену трудову книжку і провести з ним повний розрахунок, що включає і компенсацію за невикористану відпустку.

Якщо працівник в день звільнення не працював, то видача трудової книжки і розрахунок мають бути зроблені не пізніше, чим наступного дня після пред’явлення працівником вимоги про розрахунок.

У разі затримки проведення розрахунку з працівником, а також у разі затримки видачі трудової книжки, адміністрація зобов’язана виплатити працівникові компенсацію у розмірі середнього заробітку працівника за весь час затримки розрахунку, видачі трудової книжки.

На підставі викладеного працівник має всі підстави для звернення до суду з позовною заявою про витребування трудової книжки, в якій може поставити наступні позовні вимоги : стягнути з працедавця невиплачені вам суми, зобов’язати працедавця видати вам трудову книжку, стягнути компенсацію у розмірі вашого середнього заробітку за весь час затримки розрахунку і видачі трудової книжки, починаючи з дня звільнення по день винесення ухвали суду.

Для звернення до суду з питань, пов’язаних із звільненням встановлений місячний термін, так що не слід зволікати з подачею позовної заяви.

1 Зразок. Позовна заява про витребування трудової книжки та стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу